שיווק באינטרנט הוא צורה אחת של שיווק שתופסת מקום מרכזי יותר ויותר בעולם הפרסום. חברות גדולות כיום כוללות בתוך הקמפיינים שלהם גם פעולות של שיווק באינטרנט. חלק מהחברות מחליטות לעתים לוותר לחלוטין על קמפיינים במדיומים אחרים כמו כתבי עת, עיתונים, טלוויזיה ורדיו ולהשיק קמפיינים של שיווק באינטרנט בלבד. זאת מתוך הבנה כי כיום צעירים רבים מבלים שעות ארוכות מול רשת האינטרנט ונחשפים במהלך זמן גלישתם ברשת האינטרנט לחומר שיווקי רב. לא מעט חברות החלו בשנים האחרונות בקמפיינים של שיווק באינטרנט בתוך רשתות חברתיות. העלויות של פרסום ושל שיווק באינטרנט הם לעתים קרובות זולות בצורה משמעותית מעלויות של פרסום ושל שיווק במדיומים אחרים. ייעוץ עסקי ושיווקי

שיווק באינטרנט קורץ לחברות גדולות וקטנות מסיבות נוספות מעבר לשיקולים כלכליים. סיבה נוספת היא שיש חברות שיוצאות בקמפיינים של שיווק באינטרנט היא שבאינטרנט אין צנזורה וכך החברות יכולות לשווק סרטוני פרסומת לא מצונזרים ומודעות שונות לא מצונזרות. לא פעם החברות יוצרות מעין "טיזר" לצפייה בפרסומת המלאה שלהם באתר האינטרנט הפרטי של החברה. הם מספרים לגולשים השונים על פרסומת לא מצונזרת בעזרת צורה אחת של שיווק באינטרנט הנקראת "באנר". הבאנר יפנה את גולשי האינטרטנ לאתר בו הם יוכלו לצפות בפרסומת הלא מצונזרת. אם הפרסומת כוללת ידוענים סביר להניח שגולשי אינטרנט צעירים רבים יירצו לצפות בה. כך שזהו יתרון נוסף למסעות של שיווק באינטרנט.

שיווק באינטרנט עוזר למפרסמים ולמשווקים להגיע אל קהל יעד מפולח וממוקד, מה ששווה להם כסף רב מאוד. כך לדוגמא בעזרת שיווק באינטרנט דרך רשתות חברתיות פופולאריות משווקים שונים יכולים להגיע אל קהל יעד מאוד מסוים על-ידי שימוש בנתונים שהרשתות החברתיות אספו על הגולשים שלהם. לפי שיטה כזו של שיווק באינטרנט ניתן לדאוג לכך שפרסומת מסוימת תגיע רק אל סטודנטים או רק אל אנשים גרושים. כך שזהו יתרון משמעותי נוסף של שיווק באינטרנט.