אנשים רבים שמעוניינים לפרסם את מרכולתם פונים לכל מיני אמצעי פרסום כדי שיפרסמו אותם. הם פונים לעיתונים, למדורי שיווק של ערוצי טלוויזיה, של חברות כבלים, הם פונים גם למגזינים שונים באינטרנט ואפילו לפרסום ברדיו. אבל רבים לא מודעים לכך שהם יכולים לפרסם את עצמם גם בגוגל.

 
הרי, זה רק הגיוני – גוגל הוא מנוע החיפוש הגדול והמבוקש ביותר בעולם החיפוש האינטרנטי. אם אתם מחפשים משהו בגוגל, רוב הסיכויים שגם תמצאו אותו בגוגל. כל שאתם צריכים היא מקלדת ואצבעות שיקלידו עבורכם את מה שאתם מחפשים. אז למה שלא תפרסמו את עצמכם בגוגל?!
 
פרסום בגוגל הוא מאוד פשוט. מרקום
 
כל עסק וכל חברה וכל מוצר צריכים שיהיה להם אתר אינטרנט ששם ישווקו אותם בצורה מקצועית ונכונה. כאשר אתם בונים אתר אינטרנט אתם בעצם חוזרים על מילות מפתח מסוימות שמי שיכתוב אותן בשדה החיפוש בגוגל יגיע ישירות אליכם. פרסום בגוגל פועל כך שככל שתכתבו את מילות המפתח המסויימות שלכם כמה שיותר פעמים במקומות מאוד מסוימים באתר שלכם, כך האתר שלכם יהיה רלוונטי יותר בחיפוש אחר מילות החיפוש הללו ואז הוא גם ימצא את מקומו גבוה יותר ברשימת התוצאות. והרי ידוע, כמה שתוצאת החיפוש גבוהה יותר, כך מספר הלחיצות להכנס אליה היא גבוהה יותר.
 
שיטה שניה לעשות פרסום בגוגל גם היא פשוטה למדי – בכל פעם שאתם מחפשים מילת חיפוש מסוימת בגוגל, לפני שמופיעות תוצאות החיפוש מופיעים קישורים ממומנים. אתם יכולים לעשות פרסום לאתרכם בגוגל על ידי מימון של אתרכם כדי שיגיע לאותו חלק של אתרים ממומנים.
 
למי פונים כדי לעשות פרסום בגוגל?
 
פרסום בגוגלהוא, כאמור, דבר מאוד פשוט, וכל אחד יכול לעשות זאת בעצמו. אבל ידוע הוא כי כל דבר שעושים לבד ובחינם אפשר לעשות טוב יותר (הרבה יותר) אם נותנים את העבודה לאיש מקצוע ומשלמים לו. ישנם אנשים שפרסום בגוגל הוא המקצוע שלהם, הם יודעים למי לפנות ואיך קדם את אתרכם בצורה הטובה ביותר ומומלץ מאוד לפנות אליהם.