פרסום באינטרנט, אפשר לומר כי צמד מילים זה כובש בסערה את עולם הפרסום. פרסום באינטרנט הוא הפורמט הגדל במהירות הגדולה ביותר בין פורמטי הפרסום השונים (טלוויזיה, רדיו, עיתונות וכו'), פרסום באינטרנט הולך ותופס חשיבות גדולה יותר בעולמם של המפרסמים והפרסומאים, אז מה חשוב לדעת כאשר מתחילים להתעסק בו, מה נותן לנו פרסום באינטרנט?

 
פרסום באינטרנט מאפשר לנו פנייה רחבת היקף לקהל צרכנים רחב, וחשוב מכך, ממוקד לצרכינו. אחד היתרונות של האינטרנט הוא האנונימיות המועטה שבו, למרות המעטה האנונימי שמרגיש כל אחד מאיתנו. מחקרים שעושים מרבית האתרים אופן תדיר פילחו בצורה מדוייקת את הגולשים, מינם, גילם וכו', וכך יכול כל איש פרסום באינטרנט לפנות ישירות לקהל מדוייק אליו הוא מעוניין לפנות.
 
אך הפנייה המדוייקת אינה היתרון היחיד של פרסום באינטרנט, יתרון נוסף של פרסום באינטרנט הוא העלות הנוחה יחסית למפרסם אל מול אמצעי מדיה אחרים, כאשר פרסום באינטרנט עולה משמעותית פחות מפרסום בטלוויזיה למשל, אך רץ לאורך תקופה ארוכה יותר.
 
חשיבות נוספת של פרסום באינטרנט היא התדמית שנוצרת למותג אשר מפורסם דרך האינטרנט, כאשר למוצר עשויה להווצר תדמית משנית של מוצר חדשני, צעיר, זאת מכיוון שהוא משתמש בפורמט האינטרנטי - שלו ישנה תדמית צעירה, חדשה ומתקדמת.
 
יתרון נוסף של פרסום באינטרנט אותו אציין הוא העובדה כי האינטרנט אינו מוגבל – לא מבחינת זמן, גודל או אפשרויות יצירתיות, הדבר יוצר מצב בו מפרסמים יכולים ליצור פרסומות מיוחדות מאד, שאינן כבולות לחוקי יצירת הפרסומות ה"קונבנציונליות". נוכל לציין למשל סרטונים באורך של מספר דקות שהתגלו כפרסומות רק בסופן (למשל סדרת סיינפלד וסופרמן מלפני מספר שנים), הדבר מתאפשר עקב אין הגבולות של האינטרנט כמדיום, כאשר הפנייה לצרכנים איננה מוגבלת בזמן (כמו בטלוויזיה), גודל (כמו בעיתונות) ושאר מגבלות של פרסום קונבנציונלי, דבר אשר מהווה יתרון מיוחד של פרסום באינטרנט.